Share |

Apie Meino meškėnus

Meino meškėnas

Meino meškėnai pavadinti pagal JAV valstiją Meiną, iš kur yra kilę, ir pagal Amerikos meškėną (ang. „racoon“), nes kailiu ir iš snukučio yra į jį panašūs.

Dėl milžiniško šios rūšies kačių dydžio galima pamanyti, kad žmogaus ranka yra prisidėjusi prie tokio milžino atsiradimo. Tačiau tiesa yra ta, kad veislė atsirado dėl natūralių priežasčių, o žmonės prie jos vystymosi nė kiek neprisidėjo.

Meino meškėnų katės auga lėtai, todėl dažnai prireikia net ketverių metų, kol jos pasiekia savo galutinį dydį ir svorį. Pilnai suaugę patinai sveria 6-10, katės 4-6 kg. Žinoma, tai tik apibendrinimai, nes kai kurios šios veislės katės gali užaugti iki stulbinančių 12-13 kilogramų.

Meino meškėnų katės yra pripratusios gyventi šaltomis oro sąlygomis. Jų kailis ilgas ir švelnus, šiek tiek pūkuotas, o netoli viršugalvio gana trumpas. Arčiau pilvo, ant nugaros ir kojų plaukas ilgesnis ir lygus. Nors kailis yra nuostabaus grožio – ypač neįprasta plaukų „apykaklė“ aplink kaklą, – yra ir praktinė tokio vešlaus kailio priežastis. Minkšti apatiniai plaukai sulaiko šilumą prie kūno, o viršutiniai, kur kas šiurkštesni plaukai, apsaugo nuo lietaus ir sniego. Išorinis kailio sluoksnis yra ne pūkuotas, o lygus ir nepralaidus orui: tokiu būdu užtikrinamas atsparumas stipriems šalčiams.

Šie nuostabūs kačių šeimos milžinai gali būti įvairiausių spalvų, kadangi kailis vertinamas tik pagal sudėjimą ir plaukų dangos tipą.

Meino meškėnų galva turėtų būti vidutinio dydžio: tarpuakis turi būti nutolęs nuo ausies linijos tokiu pačiu atstumu kaip nosies galiukas. Nosis turėtų būti kvadrato formos, smakras – tvirtas. Šios veislės katės būna gana pilnų skruostų, skruostikauliai aukšti, o sukandimas lygus. Parodoms tinkamos šios veislės kačių akių spalvos yra visi žalios atspalviai, auksinės ar vario spalvos akys. Tik visiškai baltos ar turinčios labai daug baltos spalvos Meino meškėnų parodinės katės gali būti mėlynakės ar skirtingų spalvų akių.

Kūnas turi būti vidutinio dydžio arba didelis ir raumeningas su gilia krūtine. Ilgas kūnas turi būti proporcingas kojų ilgiui,  kad sukurtų veislei būdingą stačiakampio formos išvaizdą.

Uodegos ilgis turėtų būti bent tokio ilgio kaip nugara. Uodega turi būti plati pradžioje netoli stuburo ir smailėti bei siaurėti artyn link uodegos galiuko. Uodegos kailis turi gražiai kristi, būti gausus plaukų, bet ne tankus ar pūkuotas. Kailis ant pilvo turėtų būti gausiai pūkuotas. Katei būdingi charakteringi „bridžai“ (trumpų kelnių tipas) ant užpakalinių kojų.

Meino meškėnai labai supratingi. Būtent todėl šios veislės katės tapo jūreivių "palydovėmis" ir numylėtinėmis.

Meino meškėnai tikrai nusipelnė būti vadinami švelniaisiais milžinais. Jie itin protingi, labai ištikimi ir daug bendraujantys.

Dažniausiai tai nėra ant kelių tupinčios katės, bet jas džiugina žmonių atsidavimas ir jos gali sekioti Jus aplink namus stebėdamos viską suvokiančiomis, smalsiomis akimis. Jos yra vikresnės nei dauguma šunų ir dažniausiai nesibjauri žaidimu su vandeniu; atvirkščiai, jos jį mėgsta. Nenustebkite radę savo Meino meškėną virtuvėje nutūpusį ant kriauklės krašto visiškai pakerėtą čiaupo varvėjimu. Vanduo intriguoja šios veislės kates, o žaidimai su skysčiais jas linksmina.

Meino meškėnai - tai ištvermingos, ilgaamžės katės, užmezgančios išskirtinius ryšius su kiekvienu šeimos nariu, tačiau mėgsta išsirinkti sau vieną šeimininką, kurį labiausiai sekioja. Mokyti Meino meškėnus lengva, nes jie labai sumanūs. Meino meškėnai nėra tiesiog paprastos katės.

Jei nuspręsite įsigyti būtent Meškėną - šios katės tikrai viršys visus Jūsų lūkesčius ir dar daugiau.


SPRENDIMAS: ezo